Pakett

Saunaseiklus - Saunamaraton Lammasmäel

Eriliseks teeb saunaseikluse asjaolu, et seigeldakse erinevate saunade vahel ja õhtu jooksul läbitakse viis-kuus sauna. Ja muidugi saab vihelda erinevate vihtadega ning valmistada endale ürtidega jalavanni. Et seikluse jooksul saadaks ka uusi teadmisi sauna kohta, võtavad seiklusest osa Lammasmäe saunamehed, kes aitavad iga saunaga paremini sõbraks saada.

  • Saunaseiklus algab traditsioonilisest puuküttega saunast, kust pääseb ka jahedasse sisebasseini. Siin on hea koht saunamehega erinevate saunaaroomide proovimiseks ja saunatraditsioonidest rääkimiseks. Puuküttega saun on paljudele tuttav ja pakub lõõgastavat leili. Järgneb suplus basseinis, et valmistuda järgmiseks kogemuseks - suitsusaunaks.
  • Suitsusaunad on Lõuna-Eestile iseloomulikumad ning ka Lammamsäe Puhkekeskuse saun on sealt toodud ja kohapeal uuesti püsti pandud. Suitsusaunas lisatakse kadakaoksi sooja veega kaussi, nii et suitsulõhn seguneb kadaka aroomiga
  • Järgmine saun asub palkmajas ja sellel on kappkerisega saun. Mõnikord nimetatakse seda ka vene saunaks ja peamine, mis eristab seda suitsusaunast, on see, et saunal on korsten. Vesi visatakse kividele ning tulemuseks on üsna pehme leil. See saun sobib ka neile, kes ei armasta väga kõrgeid temperatuure.
  • Pärast seda on aeg külastada aurusauna, kus auru tekitab suur aurugeneraator. Aur on leebe ja avab naha poorid. Mõju saab tugevdada, kui nahka hõõruda saunas pakutava jämeda soola või meega. See ravi kiirendab vereringet ja kulmineerub jäsemete kipitustundega.
  • Siis on keha valmis ujuvaks turbasaunaks Kunda jõel. Saun on ehitatud turbablokkidest, mis muudavad sauna mahedaks. Kerise peal on kauss kuuma veega, mis annab turbasaunale korraliku niiskuse. Sauna jõudmiseks peab kõndima mööda turbaplaatidega kaetud pontoone ja saunas istutakse samuti turbaplaatidel. Saunas viiakse läbi mitmesuguseid protseduure. Traditsioonilised turbaprotseduurid nagu kehamaskid, näomaskid jms kombineeritakse saunaskäiguga, et saunasoojus saaks protsesse kiirendada. Ainulaadne on ka turbasauna dušš - räästa küljes rippuv aukudega ämber. Sauna seintel on kastid rabataimedega, mis annavad unustamatu meeleolu. Turvas on 100% looduslik toode ja ei sisalda lisaaineid. Turba teraapiline toime on väga lai. Seda kasutatakse lihaste lõdvestamiseks, naha puhastamiseks, ainevahetuse kiirendamiseks ja keha detoksikatsiooniks.
  • Erinevate saunade järel või nende vahel on võimalik lõõgastuda puuküttega kümblustünnis või minna ujuma Kunda jõkke.

Lammasmäe Puhkekeskuse “Saunaseiklus” on pärjatud tiitliga “Parim Uus Seiklus 2020”.