Pilte kokku 1

Tagavälja Talu

  • Suitsusaun
  • Köetav kümblustünn

Atsalama küla, 41309 Alutaguse vald, Ida-Virumaa

Kalev Niine
Tel: +372 5552 0427
info@tagavalja.eu
Kodulehekülg
Facebook
Instagram

Vt ettevõtte lisainfot www.maaturism.ee

Vaata videot

Tagavälja talu on iidne talukoht, kus on elatud mitusada aastat. Tänapäeval püüame jätkata meie esivanemate töid ja tegemisi ning tuua ajaloolist pärimust ka teistele võimalikult lähedale.

Talus suitsusaun, kus on 2 ruumi (ees- ja leiliruum) - mõlemasse  mahub korraga 5-6 inimest. Nagu õiges suitsusaunas ikka, toimub kütmine avatud koldes ja suits väljub läbi seinas olevate avauste. Sauna köetakse pea terve päeva, misjärel saun tuulutatakse korralikult. Kõva leili jagub vihtlejatele vähemalt 5-7 tunniks. Saun püsib soe kuni hommikuni. Suitsusauna leil on mahe ega kõrveta, kuid higi hakkab lausa iseenesest voolama ning enesetunne paraneb hetkega. Sellises saunas käik muudab meele ja olemise hästi kergeks. Suitsusaunas käimiseks peab aega võtma – enamasti venib saunaskäik tundidepikkuseks. Visatakse leili, viheldakse, vahepeal käiakse end jahutamas. Pesemine on kõige viimane toiming, mille juures kasutatakse minimaalselt pesuvahendeid – tegelikult on ihu juba eelneva käigus puhtaks saanud ning peale vihtlemist nahk enam eraldi küürimist ei vaja.
Lisaks kõetav kümblustünn.

PS! Võimalik tellida ravisauna koos saunamehe teenusega. Vajalik eelnev konsultatsioon ravipaketi koostamiseks. Ravisaun korraga kuni 3-le inimesele.

Hind: Kütmisekord terveks õhtuseks kasutamiseks 120€/max 10 in. Hinna sees: mesi, 2 kasevihta, käsitööseep, taimetee. Köetav kümblustünn talvel 80€, suvel: 60€.

Tekkis küsimusi?

Võta ettevõtjaga ühendust telefoni teel või saada oma küsimus(ed) siit samast!